A cél mindig ugyanaz, minél előbb “essünk túl a dizájnon” és jussunk el a fejlesztésig. Ez a nézőpont a végtermék minél előbbi leszállítására összpontosít, a design nem lényeges, vagy csak annyira, hogy nézzen ki jól a főoldal, a funkcionalitás nincs megfelelően kitesztelve.
Elindul a projekt aztán hamarosan beérkeznek az első “hát erre nem gondoltunk” tipusú mondatok. A felhasználók nem elégedettek, a megbízó pedig szépen kezdhet fizetni a módosításokért.
A design olcsóbb, mint a fejlesztés
Egy dedikált designer költsége általában olcsóbb mint a fejlesztőket fizetni. Hogy miért? Mert egy design tervet, prototípust, drótvázat, jóval egyszerűbb és időkímélőbb módosítani, mint egy elkészült rendszer kódját átmódosítani.
Rövidebb fejlesztési körök
A design nem növeli meg a fejlesztési időt, mert lehet párhuzamosan is csinálni a fejlesztéssel egy időben. Miközben a fejlesztők készítik a backendet, vagy tervezik a rendszert, addig a designer tudja készíteni, tesztelni a drótvázakat, felületeket. A dedikált designer időt tud spórolni a fejlesztőknek, hiszen leveszi a vállukról azt, amihez nem értenek és csak a fejlesztésre kell fókuszálniuk.
Kevesebb meeting
A dedikált UI/UX designer mindenki idejét képes megspórolni a projektben, hiszen a drótvázak, prototípusok segítségével vizuálisan tudja felvázolni a projektet anélkül, hogy egyetlen sor is kódolva lett volna. Így nem kell minden egyes alkalommal meetinget tartani, hogy mindenki megértse ha változás történt a felületben.
Javítás, mielőtt elromlik
A használhatósági tesztek és a felhasználói tesztek segítségével a UI/UX designer képes felmérni mi az a design megoldás ami működik, és mi az, ami nem. Ezáltal jóval kisebb az esélye annak, hogy a projekt elkészülése után derüljön ki, hogy valamelyik funkció nem megfelelően működik. A fejlesztési idő is csökkenhet, hiszen a felületi problémák megoldódhatnak mielőtt a fejlesztők elkezdenek dolgozni.
Letisztultabb kódolás
Az elkészült prototípusok, design tervek alapján a fejlesztők is jobban tudnak tervezni, hiszen vizuálisan is látják mit kell majd fejleszteniük. A kódolás jobban szervezett lesz, a felesleges sorok mérete csökken, a tisztább, átláthatóbb kód pedig kevesebb hibához vezet majd a projektnél.
A fentiekből is jól látható, hogy nem érdemes a designeren spórolni, mert egy jó UI/UX designer sok időt képes megspórolni az egész csapatnak.